ИГРАЈМО СЕ РАДЕЋИ - РАДИМО ИГРАЈУЋИ СЕ

Интернет клуб (научни и БАМ сектор) организује у 6, 7, 8.  јуна 2017.  21. СЕМИНАР ВИРТУЕЛНЕ БИБЛИОТЕЧКЕ МРЕЖЕ  (у Бањи Врујци , код Љига) о ИФЛА и АЛА  актуелним трендовима у  библиотекама који на интерактиван начин пружа упознавање са основним принципима коришћења игара и гејмификације за унапређење пословања у библиотекама. Предавачи су сертификовани код THE WARTON SCHOOL UNIVERSITY OF PENNSYLVANIA.

Овом приликом биће демонстриран system Mary Broussard, предавача на LYCOMING COLLEGE (since 1812) of Central Pennsylvania.

КО ЈЕ    Mary Broussard  ?

А Г Е Н Д А

6.06.2017.

7.06.2017.

8.06.2017.

10.30   Коктел добродошлице

11.00   др Александар Јерков

Отварање скупа

11.15  Упознавање са циљевима и методима рада

10.00 др Адам Софронијевић

- Зашто  ГЕЈМИФИКАЦИЈА у библиотекама

Basics of gamification an gaming in libraies

10.00-11.00

Представљање идеја и предложака за примену ГЕЈМИФИКАЦИЈЕ у конкрет-ним библиопројектима

11.30 – 13.00 Весна Црнковић

- Иновације и ИФЛА и АЛА  трендови у јавном библиотекама

Формирање тимова по  индиви-дуалним интересовањима

Закључци, избор НАЈпредлога, уручење награде

13.00 -14.00 Мирко Марковић

- Пред вратима ГЕЈМИФИКАЦИЈЕ

Зашто се не може и не сме избећи водећи бизнис модел менаџмента у раду јавних библиотека

13.00 – 14.30 - Mary Broussard system

Hands on training of trainers – developing ideas for library gamification

Формирање сертификационих листа и  уручење сертификата

19.30 – Плава сала

Александра Сашка Манасијевић

ВИБЛИОТЕКАРКА

освежавајуће горка монофазна комедија

19.00 -23.00

Гејмификација и Фолклор, практична вежбања на локалитету „Мала Маришта“ села Горњи Мушић

13.00  Сајанора парти

1. Први дан семинара представља својеврстан увид у иновативни рад најуспешнијих библиотека. Омогућава полазницима семинара да развију осећај за иновације и да утврде спремност својих библиотеке за промене.

2. Други дан - Гејмификација и коришћење игара у библиотекама (акредитовани код НБС са 6 бодова) . Он отвара приступ основним принципима коришћења игара и гејмификације за унапређење пословања у библиотекама. Објашњење основних појмова гејмификације и принципа примене елемената игара и дизајна игара у библиотечком окружењу. Разматрање могућности примене гејмификације у библиотекама у Србији. Програм интерактивним предавањима  обрађује :

-          Зашто примењивати игре и гејмификацију у библиотекама.

-          Дефинција основних појмова - разлика између игара и гејмификације.

-          Дефиниција игре, елементи игре, технике пројектовања игара.

-          Основи гејмфикације.

-          Динамизми игре, механизми игре, компоненте игре.

-          Техника примене гејмификације у шест корака.

-          Основни циклус активности гејмификације: мотивација-акција-реакција.

Закључак програма у овом дану даје одговор о могућностима примене гејмификације и игара у библиотекама у Србији.

3.  Трећи дан је радионица као јединствена постер сесија организована по актуелној агенди шеме за писање пројекта. То ће бити уједно сајам идеја за иновативне пројекте, али и модела коришћења игара и гејмификације за унапређење пословања у библиотекама.

КОТИЗАЦИЈА :

- 19.400,00 дин. по особи.

- за чланице мреже biblioteke.org.rs - 14.900,00 дин.

17. 05. 2017.  - П О П У Њ Е Н О  ! ! !

У цену је укључено: два пуна пансиона у хотелу ВРУЈЦИ ½, електронски сетови на УСБ носачу, учешће гејмификацијским наградном турниру генералног покровитеља семинара.

СЕМИНАР је сертификован са: 6 бодова НБС (за део „Гејмификација и коришћење игара у библиотекама“) + 2 ЕU Telehaz trendszer (за цео курс).

Обавештења и пријаве: 060 361 63 52 и 061 361 63 52 .