МАЛИ ЗМАЈЕВЕ, АЛИЦЕ И АЖДАЈИЦЕ

Конкурс „Аждаје мог детињства“

Учитељски факултет у Ужицу Универзитета у Крагујевцу и Интернет клуб вас позивају на учешће у Великом литерарном конкурсу „Аждаје мог детињства“. Овај Конкурс намењен је ученицима млађих разреда и превасходно има за циљ упознавање најмлажих ученика са народном традицијом и развијање и неговање њихових стваралачких компетенција подстакнутих усменом књижевношћу.

На Великом наградном литерарном конкурсу „Аждаје мог детињства“ могу учествовати сви ученици млађих разреда основних школа са територије Републике Србије. Разредни наставници или библиотекари у име учесника Конкурса шаљу њихова литерарна остварења (кратке приче или песме) на тему „Аждаје мог детињства“. Ауторство се утврђује на основу поднете пријаве од стране разредног наставника или библиотекара.

Према пропозицијама Конкурса, предвиђене су прва, друга и трећа награда за најбоља литерарна остварење, о којима ће одлучивати стручни жири.