Захвалност сарадницима

Ученци средње школе "1300 каплара" из Љига били су  укључени у јавни курикулум наше Академије за дигитализацију и пројекат „ Језичке  лабораторије“ Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“ из Београда. Професор информатике, Катарина Марковић је пре непуна два месеца упознала ученике са циљем пројекта. Већина њих се прикључила волонтерском раду.  Велики изазов за већину њих  био је сусрет са речима за које до тада нису чули. Учествовање у пројекту посебно је подржала,  директора школе, професора српског језика и књижевности, Биљана Јовановић.

Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“ и Интернет клуба Србије,  су се свим учесницима захвалили вредним књигама које су сви учесници у двомресечном раду добили на поклон. Током церемоније ученици су разменили своја искуства.

Ученици су изразили спремност да наставе учешће у активностима Академије за дигитализацију Интернет клуба и пројектима Универзитетске библиотеке.